Jak Térka utrhla první místo ve Vrchařské koruně Třinecka – VK3

Terezka Morcinková

Požádali jsme Terez Morcinkovu a krátké psané jak to celé zmákla. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte pár vět 🙂


Píše se rok 2018 a s ním přišla jedna velká výzva – 2. ročník Vrchařské koruny Třinecka. 1. ročník ovládl Michal Sikora a já se umístila hned na druhém místě. Motivace na letošní rok? Být ta první.

Každý týden zveřejnili vrcholy, které musíte zdolat a vyfotit se ještě s gestem. Celkem mě čekalo 20 vrcholů, pár jich najdete v polských Beskydech, další na Slovensku a převážná část je v okolí Třince.

Jsou to:

Barania Góra, Trojmezí, Velká Čantoryje, Hukvaldy, Lysá hora, Muřinkový vrch, Godula, Polední, Velká Rača, Kyčera, Starý Groń, Velké Šance, Radhošť, Blatnia, Ganczorka, Sulov, Romanka (PL), Ostrý (CZ), Raškův kámen (CZ), Landek (CZ).

První den jsem ušla 44 km, navštívila jsem polské Beskydy, byla jsem překvapená nedotknutelnou přírodou a cestu bez jediného živáčka. Další dny jsem obešla naše beskydské vrcholky a ve finále mi zbývaly 3 hory: Velká Rača, Radhošť a Baranie Gora. Baranie Gora byla nádherná. Uchvátila mě jak příroda, tak oceán v mých botech. Potoky vody tekly proudem po turistické značené stezce. Vše to zlepšil parádní výhled na celé české Beskydy a nízké Tatry z rozhledny na Baranie Goře. Poslední vrchol mě čekal na Radhošti. Suma sumárum – 180 km v nohách za celý týden a já si po cestě zpívala: “v nohách mám už tisíc mil… ” 

Výzva začala v neděli 1. dubna a dokončila jsem jí přesně za týden 8. dubna 2018. Zúčastněte se i vy,poznejte krásku našich hor, užijte si legraci a nezapomenutelné výhledy.

Díky milujemehory.eu jsem měla možnost mít u sebe úžasný plecháč, který jsem nosila stále sebou. Stejně tak funkční čelenky a šátky, které přišly vhod na každém vrcholku.

Terez děkujeme a přejeme mraky km


chci vědet více info o VK3 CHci ten parádní plecháč co drží térka v ruce