Běhej lesy 2019

Térka

Ambasadorka Térka vám napsala pár postřehů ze závodů. 

 


 Lednice a Karlštejn

 

Loňskou sezonu jsme si s parťákem Martinem vyzkoušeli několik závodů ze série Běhej lesy a moc nás to nadchlo. 

Tak jsme si řekli, že letos poběžíme celou sérii, abychom zamíchali pořadím Lesa paní a Lesa pán. Že ukážeme v republice, jak běháme v Beskydech. A tady jsou výsledky. 

 

1. závod Běhej lesy se konal v Lednicko – Valtickém areálu. Já běžím krátké tratě, Martin ty delší. Lednice byla vyprodaná. 2000 lidí stálo na startu závodu a my jsme se probojovali do top 100 běžců. To ale stále nic neznamená. Byl to první závod, zbývá jich 7 a rozhodovat se bude až do posledního závodu.

 

V očekávání jsme jeli na druhý závod, který byl také vyprodán. Opět 2000 běžců na startu, kteří se chtěli proběhnout  v prostředí Karlštejna a Velkého lomu Amerika. Trať byla hodně trailová, prudké seběhy střídaly běh do kopce. Velké horko nás nutilo zastavovat na občerstvovačkách. Oba jsme měli dobře našlápnuto, nebýt některých špuntů na trati a turistů s kočárky, mohli jsme být možná o pár minut rychlejší. Přesto jsme doběhli opět v první stovce žen a mužů. 

 

Běhej lesy mají také ještě jednu soutěž a to je TANDEM. Jeden z běžců běží krátkou trať a ten druhý dlouhou. 

 

Na konci se sečtou časy a vyhlásí se nejlepší týmy. Letos běžíme jako ambasadoři za tým MILUJEMEHORY.EU a na Karlštejně jsme obsadili v tandemu krásné 4. místo. Závod teprve začíná, ale už začínáme hýbat pořadím Lesa paní, Lesa pán. Držte nám palce, další zastávka je Vysočina, nejtrailovější závod sezony.