Design KYJANIT

Něco o  KYJANIT

 

Tato myšlenka nám ležela v hlavě více jak 13 let. Design měl být ztělesněním něčeho “ostrého” a něčeho “harmonizovaného”. Za značkou stojí nadšený chemik Michal, který v posledních letech sklouznul k meditaci a kamínkům.

Co si budeme. Jeho kreativita nezná meze a proto jsme mu důvěřovali a tím pádem celý vývoj nechali na něm. První návrhy stály za starou bačkoru. Pár porad a meetingů s Michalem začalo plodit ovoce. Moc jsme mu do toho nechtěli kecat, abychom jeho talent nezabili, jako kyanid ryby v Bečvě. Měli jsme upřímnou radost, jak Michal přistupoval k zadání: byl v práci mnoho hodin přesčasů, ani netoužil po home office.

 

Jeho postoj byl pro nás velkým překvapením. Všichni v týmu jsme se těšili jako malé děti na Vánoce. Když nám ukázal finální design, tak jsme oněměli – byl to pozitivní šok. Tleskot v meetingrumu byl dlouhý a nevídaně silný.

 

Michalovo vysvětlení je takovéto:

 

KYANID – kyanid draselný (cyankáli) je draselná sůl kyseliny kyanovodíkové. (KCN) Bílá krystalická látka reagující na silně alkalicky.

 

KYANIT – (disten) je kamen modré barvy, které lze najít i v ČR. Léčí infekce, horečku, svalové křeče…. Parádně působí na mozek, podporuje snění a logické myšlení. Ještě něco říkal Michal o Neptunu 🙂

 

Spojením těchto dvou látek vznikl KYJANIT. Jako poctu pro Michala jsme nechali potisknout pánskou variantu modrou barvou.  Myslíme si, že Michalova profese a jeho koníčky jasně odkazují na finální vzhled designu.

 


Michale díky a budeme se těšit na nové nápady z tvé myšlenkové dílny. Gratulky tleskánky Míšo.